Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Marka : l'rouge

Çay ağacı Avustralyanın kuzeydoğusunda yetişen bir bitkidir. Bitki ezilip distile edildiğinde bitkinin yaprakları %100 doğal yağ verir. Bu yağ antiseptik olup pek çok yarara sahiptir. Çay ağacı yağı 48’den fazla bileşen içerir. İnanılmaz derecede çok yönlü bir bitki olan çay ağacına uzun zaman boyunca iyileştirici özelliklerinden dolayı büyük değer verilmiştir. Doğanın en önemli temel yağlarından biri olan çay ağacı, yüzyıllardır ağız ülseri, sıyrık, uçuk, kesik, yanık, ısırık, böcek sokmaları, hemoroid, tırnak enfeksiyonları , akne ve sivilceleri iyileştirme de kullanılmıştır.  
   Avustralya yerlileri, çay ağacının yağını yüzyıllarca enfeksiyona karşı kullanmışlardır. Yağ bugün dünyada bakteri kırıcı özellikleri, zararlı bakterilere ve mantarlara karşı etkili olmasıyla biliniyor. Fungisit ve bakterisid etkinliği konusunda geniş bir spektruma sahiptir. Sikatrizan özelliği ile yaraların çabuk kurumasını ve derinin kendini onarma aksiyonunu uyarır. Bu özelliği ile post operatif yaraların enfeksiyonlara karşı korunması ve izlerinin çabuk kaybolmasını kolaylaştırır. Uygulandığı alanda derinin bağışıklığını uyarması sebebiyle yaraların iyileşmesine katkıda bulunur.

Çay ağacı 
yağının antibakteriyel olması, mantar enfeksiyonuna karşı etkin olması, ve yatıştırıcı özellikleri, kaşıntı ve deri enfeksiyonlarına neden olan mikroorganizmalar için, örneğin bakteriye bağlı sivilce için, onu ideal bir karşı madde yapmıştır. Uzun süredir hastanelerde çay ağacı yağı üzerine yapılan kapsamlı araştırmalar sonucunda MRSA bakterisine (MethicillinResistant Staph. Aureus) karşı etkili olduğu bulunmuştur ki bu bakteri normal antibiyotiklere karşı dirençli bir bakteridir. Çay ağacı yağı bu özelliklerinden dolayı yerlilerer tarafından yıllarca geleneksel olarak romatizmadan, yanıklara, ateşten, ürinal şikayetlere, soğuk algınlığından, deri hastalıklarına kadar bir çok rahatsızlıklar için kullanılmıştır.

Çay Ağacı Yağının Özellikleri ve kullanım alanları;
• Güçlü ve geniş spektrumlu bir Antiseptiktir
• Mantarlarını hafiflemesine yardımcı olur.
• Cildi tahriş etmez .
• %100 doğal olduğu için yan etkileri yoktur.
• Cilt Enfeksiyonlarına karşı oldukça etkilidir.
• Sebum salgıları ile birleşerek epidermise kadar iner.
• Aknele, sivilce, apse, çıban gibi problemlerin
tedavisinde yardımcı olur.
• Herpes-virus, uçuklarda dakulanılabilir.
• Böcekleri uzaklaştırır ve böcek ısırmalarına iyi gelir. 

www.baymemo.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}
  .baymemo.com üyesi

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

benimpropam

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor